88602690 / 021-88602689
تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم، ساختمان تابان، طبقه 3، واحد 304
88602690 / 021-88602689
دکتر مهتاب مرجانی / اختلالات جنسی / همه چیز درباره جی اسپات
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

همه چیز درباره جی اسپات

در این مقاله قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد جی اسپات و یا همان نقطه جی در خانم ها صحبت کنیم. داشتن اطلاعات در مورد اندام خود و شریک جنسی کمک می کند تا رابطه ای لذت بخش تر داشته باشیم. اگر نگاه رابطه جنسی هم یک انجام یک تعهد باشد، بنابراین افراد موظف هستند تا اطلاعات مورد نیاز در مورد آن را کسب کنند. اما با وجود پیشرفت های بسیار زیادی که در دنیای امروز صورت گرفته، برخی از افراد از اینکه اطلاعات درستی  در این زمینه داشته باشند، طفره می روند و همین موضوع زمینه ساز بروز مشکلات متعددی در زندگی زناشویی افراد می شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در داشتن رابطه جنسی با کیفیت و مناسب بسیار مهم و اساسی است، شناخت زوجین از نقاط تحریک پذیر یکدیگر می باشد. یکی از مهم ترین نقاط تحریک پذیر در خانم ها نقطه جی می باشد. در این مقاله قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد آن صحبت کنیم. به همین منظور موارد زیر را بررسی خواهیم کرد.

نقطه جی

جی اسپات چیست؟

در خانم ها نقطه جی در ناحیه مهبل قرار گرفته است. از نظر محل قرار گیری به صورت تقریبی در دو سوم ابتدایی مهبل قرار دارد. به این ناحیه بافت اسفنجی و بسیار نرمی دارد و به دلیل دارا بودن سیستم حسی بسیار زیاد، حین رابطه جنسی تحریک می شود و در خانم ها سبب ایجاد احساس لذت شود. جی اسپات در خانم ها نقش بسیار مهمی در میزان لذت جنسی ایفا می کند. بسیاری ار بانوان هم در ارضا شدن مشکل دارند و با دخول واژینال، ارضا نمی شوند و اختلالات جنسی پدید می آید. این مشکل ممکن است ناشی از مشکلات مربوط به جی اسپات در خانم ها باشد که به کمک تکنیک های پزشکی از جمله اوشات تراپی می توان آن را درمان کرد.

موقعیت جی اسپات در خانم ها

همانطور که به آن اشاره شد، نقطه جی در ابتدای واژن و در قسمت جلویی آن قرار گرفته، به طور که با انگشت کاملا قابل لمس می باشد. متخصصان عقیده دارند که استفاده از لفظ نقطه برای این قسمت درست نبوده و جی اسپات در واقع ناحیه ای در واژن خانم ها است. این ناحیه ممکن است بسیار کوچک باشد به طوری که به آن نقطه گفته می شود و یا ممکن است ناحیه وسیع تری باشد. به طور کلی موقعیت قرار گیری نقطه جی در همه خانم ها یکسان نیست. بهترین پوزیشن برای حس کردن این ناحیه در حالت سرپا ایستادن و یا حالت خوابیده است به صورتی که پاها کاملا بالا باشد.

محل قرارگیری جی اسپات

آیا نقطه جی به تنهایی قادر به تحریک خانم ها است؟

نکته مهمی که باید مد نظر داشت این است که نقطه جی جدا از ناحیه تناسلی خانم ها نیست؛ این مطلب به این معنی است که زمانی که نقطه جی در خانمی تحریک می شود، تمامی ناحیه تناسلی و کلیتوریس شروع به تحریک می شوند. بنابراین نقطه جی جدا از ناحیه کلیتوریس نیست. علاوه بر این در هر خانمی محل نقطه جی متفاوت است و پیدا کردن آن نیازمند جستجو در ناحیه کلیتوریس می باشد.

نقش جی اسپات در به ارگاسم رسیدن خانم ها

به ارگاسم رسیدن در خانم ها به معنی رسیدن به اوج لذت جنسی است. بسیاری از خانم به این دلیل که در رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نمی کنند، تمایلی به انجام آن ندارند. بنابراین به ارگاسم رسیدن خانم ها نقش مهمی در افزایش کیفیت رابطه جنسی بین زوجین دارد. استفاده از نقاط تحریک برای به ارگاسم رساندن رساندن خانم ها بسیار مهم و موثر می باشد. یکی از مهم ترین نقاط تحریک در خانم ها نقطه جی است. پیدا کردن این نقطه توسط شریک جنسی و تحریک آن در حین رابطه جنسی یکی از  مهم ترین فاکتورها در افزایش کیفیت رابطه جنسی می باشد.

نحوه تحریک جنسی به کمک جی اسپات

با وجود اینکه نقطه جی نقش بسیار مهمی در تحریک خانم ها دارد، اما این قاعده برای همه یکسان نیست. جالب است که بدانید لمس ناحیه جی در برخی خانم ها آزار دهنده است. با توجه به این موضوع اولین اقدام برای برقراری رابطه جنسی پیدا کردن این نقطه در خانم ها است. پس از پیدا کردن نقطه جی، می بایست کشف کنید که آیا لمس این نقطه برای شما ایجاد لذت می کند یا نه. برای تحریک این نقطه در خانم ها بهترین و موثرترین راهکار، لمس آرام این ناحیه است. برای شروع رابطه جنسی می توانید از همسرتان درخواست کنید که انگشت خود را در این ناحیه فرو کند و به آرامی این ناحیه را لمس کند. اولین حسی که بعد از لمس این ناحیه به شما دست می دهد این است که به دستشویی بروید این حس شاید به این علت باشد که این نقطه دقیقا در ناحیه جلویی مثانه شما قرار گرفته است و لمس آن سبب تحریک مثانه می شود.

برای همین منظور بهترین کار این است که قبل از اقدام به رابطه جنسی مثانه خود را خالی کنید.

پیدا کردن جی اسپات

آیا همه خانم ها نقطه جی دارند؟

هر انسانی دارای خصوصیات منحصر به فرد است. برای همین منظور ممکن است برخی خانم ها نقطه جی نداشته باشند. اما نداشتن یک خصوصیت به معنای کمبود در شما نیست. بنابراین اگر متوجه شدید که نقطه جی ندارید، اصلا فکر نکنید که شما قادر به انجام رابطه جنسی با کیفیت و مناسب نیستید. نداشتن نقطه جی به معنای نداشتن یک نقطه تحریک می باشد. در بدن هر خانمی چندین نقطه تحریک وجود دارد که نقطه جی تنها یکی از چندین مورد است. پس به جای اینکه اعتماد به نفس خود را از دست دهید و ناامید شوید، تلاش کنید، نقاط تحریک دیگر را پیدا کنید.

نتیجه گیری

جی اسپات یکی از مهم ترین نقاط تحریک در خانم ها می باشد که نقش مهمی در به ارگاسم رسیدن خانم ها دارد. نکته مهم در مورد این نقطه در خانم ها این است که محل آن در هر خانمی متفاوت است. بنابراین اولین اقدام برای ایجاد رابطه جنسی پیدا کردن این نقطه و تعیین تحریک پذیر بودن و یا نبودن آن است. با وجود اینکه این نقطه نقش مهمی در حس لذت جنسی در خانم ها دارد، اما برخی خانم ها ممکن است این نقطه را نداشته باشند.

امتیاز ما
دکتر مرجانی

دکتر مهتاب مرجانی در سال ۱۳۶۷ با رتبه ۱۲ کنکور وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی درسال ۱۳۷۶ دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را شروع کرد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان متخصص زنان، زایمان و نازایی مشغول به کار شد. دوره تکمیلی لاپاراسکوپی را در محضر دکتر عادل شروین فرا گرفت و دوره های هیستروسکوپی، کلپوسکوپی و کربوکسی تراپی را هم به طور تکمیلی گذراند.

دکتر مرجانی عضو کمیته علمی انجمن زنان و مامایی ایران، عضو انجمن سرطانهای زنان، انجمن طب مادر و جنین و انجمن جراحان درون بین ایران است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهار =

تماس با پزشک