88602690 / 021-88602689
تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم، ساختمان تابان، طبقه 3، واحد 304
88602690 / 021-88602689
دکتر مهتاب مرجانی / اختلالات جنسی / درمان ارگاسم با اوشات
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درمان ارگاسم با اوشات

یکی از مهم ترین عناصر یک رابطه جنسی موفق و خوب این است که هر دو نفر یعنی هم زن و هم مرد بتوانند ارگاسم را تجربه کنند. در برخی از موارد زنان نمی توانند به ارگاسم برسند و در صورتی که این اتفاق ادامه دار باشد و زنان مدت زمان نتوانند ارگاسم را تجربه کنند، رابطه عاطفی با پیامد های منفی روبرو می شود. به همین دلیل باید ناتوانی جنسی و عدم تجربه ارگاسم در زنان ریشه یابی و مشکل درمان شود.

یکی از انواع روش های درمانی که برای بهبود و افزیش کیفیت رابطه جنسی و نیز برای افزایش تعداد دفعات تجربه ارگاسم در زنان کاربرد دارد اوشات (O-SHOT) است.

ارگاسم چیست؟

ارگاسم به حالت و وضعیتی گفته می شود که زنان به اوج لذت جنسی دست پیدا می کنند. این حالت را برخی از زنان می توانند با تحریک ناحیه کلیتورال تجربه کنند اما برخی از زنان تا زمانی که دخول انجام نشود نمی توانند به بالاترین حد لذت جنسی دست پیدا کنند. عده ای از زنان نیز از دو روش یعنی تحریک کلیتورال و دخول به ارگاسم می رسند.

علت ارضا نشدن زنان چیست؟

برخی از زنان به دلایل مختلفی نمی توانند در هنگام رابطه جنسی ارگاسم را تجربه کنند. مهم ترین دلایلی که در بروز این اختلال نقش دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اختلالات هورمونی: کاهش هورمون استروژن در زنان باعث می شود که دچار خشکی واژن شوند. همین عوامل سبب بروز درد و خونریزی و عدم تجربه لذت جنسی می گردد.
 • انواع مشکلات و اختلالاتی که در ناحیه اندام های حفره لگنی وجود دارد
 • واژینیسموس: این عارضه یکی از دلایلی است که سبب می شود رابطه جنسی روند طبیعی خود را نداشته باشد و زنان ارگاسم را تجربه نکنند.
 • استفاده از انواع دخانیات و الکل
 • افزایش سن و آغاز سن یائسگی زنان

آیا درمان ارگاسم امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد دلایل مختلفی در عدم تجربه ارگاسم در زنان دخیل هستند. بنابراین روش درمان ارگاسم زنان با توجه به نوع مشکلی که زنان با آن مواجه هستند  انتخاب می شود. برای مثال زنانی که اختلالات هورمونی دارند می توانند با پشت سرگذاشتن یک دوره هورمون درمانی تا حد زیادی روند طبیعی رابطه جنسی را تجربه کنند. اما یکی از بهترین روش های درمان ارگاسم، اوشات تراپی (OShot) است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

اوشات چیست؟

به ترمیم بافت بدنی که در اثر عوامل مخلتفی آسیب دیده است با روش تزریق پلاکت خون، اوشات گفته می شود. اوشات یکی از موفق ترین روش های درمان ارگاسم در زنان است که برای انجام آن از خون خود فرد استفاده می شود. بنابراین احتمال بروز خطر برای افراد وجود ندارد. برای مثال در این روش احتمال این که بدن نسبت به پلاکت خون واکنش نشان دهد وجود ندارد زیرا که از مایع خون خود افراد برای درمان کمک می گیرند.

اوشات چگونه به درمان ارگاسم کمک می کند؟

نحوه انجام روش درمانی اوشات این است که پلاکت خون از گلبول های سفید و گلبول های قرمز خون جدا می شود. محتویات پلاکت ها شامل مقادیر قابل توجهی از گلیکو پروتئین است. این ماده به بخش های جانبی کلیتورها و ناحیه فوقانی واژن تزریق می گردد.

روند تزریق در وضعیت بی حسی نقطه جی واژن انجام می شود بنابراین افراد هیچ دردی را متوجه نمی شوند.

پلاکت ها یکی از نقش هایی که در بدن دارند این است که فاکتور های رشدی را تحریک می کنند. در نتیجه ی تحریک فاکتور های رشدی، کلاژن سازی در ناحیه واژن افزایش پیدا می کند و با نتایجی از جمله جوانسازی و ترمیم بخش واژن همراه خواهد بود. بعد از انجام این روش درمانی تحریک پذیری نواحی واژینال در هنگام رابطه جنسی افزایش یافته و احتمال تجربه ارگاسم در زنان افزایش پیدا می کند.

مزایای روش درمان ارگاسم با اوشات

زنانی که برای درمان ارگاسم شان تحت انجام این روش درمانی قرار می گیرند، از نتایج مثبت و مزایای آن بهره مند خواهند شد. مهم ترین مزایای اوشات تراپی عبارتست از:

 • لطیف تر شدن پوست واژن؛ به دلیل این که کلاژن سازی در این بخش افزایش پیدا می کند پوست واژن لطیف تر می شود.
 • افزایش میزان تحریک پذیری کلیتور ها
 • جوانتر شدن پوست واژن
 • افزایش تعداد و کیفیت ارگاسم در زنان
 • افزایش لذت جنسی زنان در حین رابطه جنسی
 • کاهش درد در هنگام برقراری رابطه جنسی
 • تقویت قوای جنسی
 • تنگ تر شدن واژن
 • برطرف شدن بی اختیاری ادرار در زنان
 • روش درمانی اوشات بدون درد و خونریزی است. بنابراین زنانی که آستانه تحمل دردشان پایین است بدون نگرانی می توانند از این روش درمانی کمک بگیرند.
 • روش درمانی سرپایی: بعد از انجام این روش درمانی می توانید به منزل بازگردید و نیازی به بستری شدن ندارد.
 • این روش درمانی در کوتاه ترین زمان قابل انجام است
 • نتیجه دهی این روش درمانی سریع است و می توانید بعد از گذشت زمانی کوتاه بعد از انجام از مزایای آن بهره مند شوید.

 چه افرادی نمی توانند اوشات انجام دهند؟

برخی از افراد به دلیل شرایط جسمانی ای که دارند نمی توانند تحت این روش درمانی قرار گیرند. مثل:

 • زنانی که تعداد پلاکت خون آن ها کم تر از حد معمول است
 • زنانی که سرطان دارند
 • زنانی که سرطان داشته اند و یک بار تحت درمان قرار گرفته اند نمی توانند تا مدت 5 سال بعد از درمان تحت این روش درمانی قرار گیرند.

خاتمه

علیرغم اینکه روش درمانی اوشات روشی بسیار ثمر بخش در درمان ارگاسم زنان است اما در صورتی که از سوی پزشکانی که مهارت های درمانی لازم را ندارند انجام شود، نمی توان به نتیجه بخشی این روش درمانی امیدوار بود. درمان ارگاسم باید توسط بهترین متخصص زنان و زایمان انجام شود.

بنابراین توصیه می کنیم که در ابتدا تحقیقات لازم را داشته باشید و سپس روند درمان را به بهترین و معتبر ترین متخصصین و پزشکان بسپارید.

امتیاز ما
دکتر مرجانی

دکتر مهتاب مرجانی در سال ۱۳۶۷ با رتبه ۱۲ کنکور وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی درسال ۱۳۷۶ دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را شروع کرد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان متخصص زنان، زایمان و نازایی مشغول به کار شد. دوره تکمیلی لاپاراسکوپی را در محضر دکتر عادل شروین فرا گرفت و دوره های هیستروسکوپی، کلپوسکوپی و کربوکسی تراپی را هم به طور تکمیلی گذراند.

دکتر مرجانی عضو کمیته علمی انجمن زنان و مامایی ایران، عضو انجمن سرطانهای زنان، انجمن طب مادر و جنین و انجمن جراحان درون بین ایران است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 20 =

تماس با پزشک