88602690 / 021-88602689
تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم، ساختمان تابان، طبقه 3، واحد 304
88602690 / 021-88602689
دکتر مهتاب مرجانی / جراحی زیبایی زنان / خدماتی که بهترین جراح لابیاپلاستی ارائه می دهد
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

خدماتی که بهترین جراح لابیاپلاستی ارائه می دهد

جراحی لابیاپلاستی یکی از جراحی های محبوب نزد زنان است. با این جراحی می توان به اصلاح ظاهر لابیاها کمک کرد و بسیاری از مشکلات ایجاد شده به دلیل لابیاهای بزرگ را رفع کرد. لابیاپلاستی با جراحی ( استفاده از تیغ و چاقو ) و یا با لیزر انجام می گیرد. همچنین تکنیک های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد که در این مقاله به آن می پردازیم. همچنین نکاتی که در انتخاب یک جراح لابیاپلاستی خوب باید مدنظر قرار دهید را به شما می گوییم.

تکنیک های مختلف لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با تکنیک های مختلفی انجام می گیرد. در مواردی که لابیاها بیش از حد بزرگ باشند، از تکنیک مخصوصی استفاده می شود. در مواردی که لابیاها متناسب باشد، تکنیک متفاوت است. همچنین در مواردی که لابیاها نامتقارن هستند، از تکنیک مناسب این وضعیت استفاده می شود. برش ایجاد شده در تکنیک های مختلف متفاوت است. یک جراح لابیاپلاستی خوب باید تمام این موارد را در نظر داشته باشد. در حقیقت فردی بهترین جراح لابیاپلاستی است که شرایط و وضعیت فیزیکی بیمار را در نظر بگیرد و سپس برای جراحی برنامه ریزی کند.

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی

جراح لابیاپلاستی در مورد مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به بیمار توصیه های لازم را می کند. جراح لازم است که یکسری بایدها و نباید های بعد از جراحی را به بیمار بگوید. به این ترتیب می توان از عدم آسیب به ناحیه بعد از جراحی اطمینان حاصل کرد. از جمله مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورزش نکردن تا حداقل یک ماه بعد از جراحی
  • دوری از رابطه جنسی تا حداقل یک ماه بعد از عمل
  • پوشیدن لباس های گشاد و مناسب برای بعد از جراحی ( هیچ گونه فشاری نباید به لابیاها وارد شود )
  • تمیز کردن محل بخیه ها و پانسمان ( پانسمان باید به طور مرتب تعویض گردد و ناحیه با آب و صابون های ملایم شسته و تمیز گردد )
  • پرهیز از دخانیات ( مصرف دخانیات قبل و بعد از جراحی لابیاپلاستی و هر جراحی دیگری، می تواند روند ترمیم را دچار مشکل کند و بهبود دیرتر اتفاق بیفتد. )
  • پرهیز از نوشیدنی های الکلی ( نوشیدنی های الکلی می توانند در روند ترمیم اختلال ایجاد کنند. در اصل الکل به دلیل قند بالایی که دارد و کارکردی که در بدن ایجاد می کند، باعث می شود که روند ترمیم و بهبود و دوران نقاهت با مشکل مواجه شود. )
  • پزشک برای از بین بردن جای بخیه ها و اسکارها، پماد ها و کرم های مخصوصی را پیشنهاد می دهد تا بعد از دراوردن پانسمان، استفاده شود. این کرم ها می توانند به بهبود اسکارها کمک کنند. ولی در کل این نکته را در نظر داشته باشید که اسکار بعد از این جراحی تا حدودی نمایان است.
بیشتر بخوانید
کربوکسی تراپی واژن و کاربردهای آن

در کل توصیه می شود تا بهبودی کامل بخیه ها از ورزش های سنگین خودداری شود. زیرا ورزش های سنگین می توانند باعث شوند که بخیه ها جوش نخورند و اسکارهای برفرمی ایجاد شود که دیگر نمی توان برای از بین بردن آن ها اقدامی کرد و شاید نیاز به لیزر باشد.

نکاتی که باید پیش از انجام عمل لابیاپلاستی بدانیم

همانطور که در ابتدای مطالب گفته شد لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی محسوب می شود . اما این عمل جراحی در مواردی کاربرد درمانی نیز دارد و می تواند برخی مسائل  و مشکلات  مربوط به این ناحیه را درمان کند و  در بهبود روابط جنسی و  برخی فرایند های دیگری موثر است.  نکته ای که لازم است بدانید این است که بیمه هزینه این جراحی را  پوشش نمی دهد  و فرد خود باید تمام هزینه های مربوط به عمل لابیاپلاستی را متقبل شود .از دیگر موارد شایع در  این جراحی ، عمل ترمیمی لابیاپلاستی است . متاسفانه در مواردی نیاز به انجام دوباره عمل و ترمیم آن ایجاد می شود. اکیدا توصیه می شود در انتخاب پزشک خود  دقت کنید تا مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.  درصورت عدم تبحر پزشک و عدم رعایت برخی نکات در خصوص جراحی  لابیاپلاستی ممکن  است مجبور به انجام عمل دوباره  شوید . در برخی موارد  نیز ممکن است عدم مهارت کافی در جراحی عوارضی را برای فرد ایجاد کند. ضمن موارد بالا باید اضافه کرد، انجام این عمل در دوران بارداری می تواند هم برای مادر و هم برای جنین مخاطره آمیز باشد از این رو این عمل به هیچ عنوان در دوران بارداری نباید انجام شود.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص زنان در یوسف آباد

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی

انجام برخی مراقبت ها پی از انجام عمل لابیاپلاستی  ضروری است . با رعایت آنها به هر چه بهتر انجام شدن جراحی خود کمک می کنید.

اولین نکته ای که باید  پیش از اقدام برای جراحی رعایت کنید  توجه به بیماری های واژن است. اگر دجار  هرگونه بیماری مربوط به واژن هستید  مثل زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی ،پیش از عمل جراحی نسبت به درمان خود اقدام کنید و عمل جراحی را تا بهبودی کامل به  تعویق بیندازید.  با این کار از عفونت پس از جراحی جلوگیری کرده اید.

نکته بعدی آن که اگر دچار حساسیت پوستی هستید پزشک خود را  در جریان قرار دهید .اگر از کرم های سفید کننده در  ناحیه تناسلی استفاده می کنید ، از یک ماه پیش از  انجام جراحی استفاده از آن را  متوقف کنید.

در ضمن توجه داشته باشید این عمل جراحی باید پس از دوران قائدگی و حدود یک هفته پس از آن انجام شود.

توجه داشته باشید برای هر عمل جراحی که انجام می شود فرد باید آمادگی کافی داشته باشد و در دوران پیش از انجام عمل جراحی نیز  بدن خود را برای انجام عمل آماده کند. برای این عمل  نیز مواردی  وجود دارد که باید رعایت شود.

توصیه می شود ده روز قبل از انجام جراحی از استخر رفتن خود داری کنید. همچنین رابطه جنسی در روز های منتهی به عمل ممنوع می باشد . در این دوران سعی کنید بهداشت واژن خود را در بالاترین سطح ممکن نگه دارید. همچنین عدم مصرف دخانیات و الکل در  یک هفته پیش از جراحی مهم است و  برای هرچه بهتر انجام شدن روند جراحی کمک کننده می باشد.  در روز قبل از جراحی  به خوبی استراحت کنید و از مصرف غذا های چرب در روز پیش از جراحی خود داری کنید. عمل لابیاپلاستی ، عمل سختی نیست و با رعایت نکات گفته شده  قبل از عمل و پیش از آن ، این جراحی هر چه بهتر و باکیفیت تر انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
سفید کردن واژن

آزمایشات پیش از جراحی

پیش از انجام عمل لیباپلاستی پزشک با تجویز آزمایش های مختلف سلامت فرد را می سنجد . این آزمایش ها می توانند شامل آزمایش ادرار و خون،  آزمایش بارداری ،نوار قلب ،پاپ اسمیر، هپاتیت و… باشد. افزون بر این تست ها و آزمایشات اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پیش از انجام جراحی به پزشک خود اطلاع دهید . در صورت لزوم مصرف برخی داروهای خود را (البته با  مشورت پزشک ) در روز های منتهی به جراحی متوقف کنید تا از بروز  تداخل دارویی و یا مشکلات دیگر در حین جراحی یا پس از آن پیشگیری کنید.

راهنما برای انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی

برای انتخاب جراح لابیاپلاستی نیاز است که یکسری موارد در نظر گرفته شود. با تجربه بودن، با وجدان بودن، داشتن سابقه کاری بالا، داشتن نمونه کارهای موفق و نتیجه جراحی خوب می توانند از شاخصه های یک جراح خوب باشند. در کل توصیه می شود که به مطب پزشک مراجعه کنید و با مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی پزشک، متوجه تغییراتی که جراح ایجاد می کند و شکل نهایی بعد از عمل بشوید. به این ترتیب دید خوبی از جراحی پیدا می کنید.

امتیاز ما

دکتر مهتاب مرجانی در سال ۱۳۶۷ با رتبه ۱۲ کنکور وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی درسال ۱۳۷۶ دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را شروع کرد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان متخصص زنان، زایمان و نازایی مشغول به کار شد. دوره تکمیلی لاپاراسکوپی را در محضر دکتر عادل شروین فرا گرفت و دوره های هیستروسکوپی، کلپوسکوپی و کربوکسی تراپی را هم به طور تکمیلی گذراند.

دکتر مرجانی عضو کمیته علمی انجمن زنان و مامایی ایران، عضو انجمن سرطانهای زنان، انجمن طب مادر و جنین و انجمن جراحان درون بین ایران است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

تماس با پزشک