88602690 / 021-88602689
تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم، ساختمان تابان، طبقه 3، واحد 304
88602690 / 021-88602689
دکتر مهتاب مرجانی / کتاب ها / دانلود کتاب زنان پرده نشین و نخبگان جوشن پوش
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

دانلود کتاب زنان پرده نشین و نخبگان جوشن پوش

فاطمه_مرنیسی در سال 1940 در شهر فاس در مراکش به دنیا آمد. او در دانشگاه سوربن علوم سیاسی خواند و در دانشگاه براندیس تحصیلاتش را ادامه داد. زمانیکه موفق به اخذ درجه ی دکتری شد یکی از مهمترین فمینیست های اسلامی بود.

او استاد جامعه شناسی در دانشگاه رباط مراکش و نویسنده ای پر کار است. او به نقش زنان در اسلام و گسترش تفکر اسلامی توجه زیادی دارد. برخی او را یکی از بزرگترین اسلام پژوهان این عصر می دانند.

اصل کتاب به زبان فرانسه است. مرنیسی در مقدمه ای که بر ترجمه‌ی انگلیسی کتاب دارد انگیزه ی خودش را از نوشتن این کتاب بیان می‌کند. او به تاثیر عمیق آموزه های ضد زن برخی احادیث منقول از پیامبر اسلام در نزد مردم اشاره میکند . احادیثی که به واسطه‌ی آنها زنان از مشارکت در امور سیاسی منع میشوند، خشونت علیه زنان مجاز دانسته میشود و در نهایت به این باور قدیمی که زنان آلوده و دور از اولوهیت هستند و باعث دوری مردان از معنویت میشوند صحه گذاشته میشود.
او همچنین به برخی آیات قرآن اشاره می‌کند، آیاتی که هر کجا بحث از مسئله‌ی زن در اسلام مطرح می‌شود بلافاصله مورد استناد و بحث قرار می‌گیرند. آیاتی نظیر آیه 35 سوره‌ی احزاب که به برابری مرد و زن اشاره دارد و همچنین به آیاتی از سوره‌ی نساء که بر اساس آن تفوق مرد بر زن و همچنین حق اعمال خشونت بر زنان روا دانسته شده است و آیه 223 سوره ی بقره که در آن مجوز هر نوع لذت جنسی به مردان داده شده است.
او همچنین تلاش میکند با بررسی زندگی خود پیامبر و شیوه‌ی سلوک او با همسرانش چهره‌ی حقیقی اسلام مورد نظر پیامبر را نشان دهد.
(این کتاب به هیچ عنوان ادبی نیست، اما ظرافت‌ها و بیان خوبی برای کسانی که در این حوزه تحقیق می‌کنند دارد.)

با کلیک روی عکس می توانید این کتاب را دانلود کنید.

زنان پرده نشین

 

امتیاز ما
دکتر مرجانی

دکتر مهتاب مرجانی در سال ۱۳۶۷ با رتبه ۱۲ کنکور وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی درسال ۱۳۷۶ دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را شروع کرد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان متخصص زنان، زایمان و نازایی مشغول به کار شد. دوره تکمیلی لاپاراسکوپی را در محضر دکتر عادل شروین فرا گرفت و دوره های هیستروسکوپی، کلپوسکوپی و کربوکسی تراپی را هم به طور تکمیلی گذراند.

دکتر مرجانی عضو کمیته علمی انجمن زنان و مامایی ایران، عضو انجمن سرطانهای زنان، انجمن طب مادر و جنین و انجمن جراحان درون بین ایران است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + هفده =

تماس با پزشک