88602690 / 021-88602689
تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم، ساختمان تابان، طبقه 3، واحد 304
88602690 / 021-88602689
دکتر مهتاب مرجانی / بارداری و زایمان / بهترین متخصص نازایی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین متخصص نازایی در تهران

بهترین متخصص نازایی در تهران

مقدمه

اگر یک زوج بیش از یک سال بدون هیچ روش پیشگیرانه ای  برای باردار شدن تلاش کنند و نتیجه ای حاصل نشود. حال در این شرایط است که باید به متخصص نازایی خوب در تهران، مراجعه و پس از دریافت کمک های پزشکی در این زمینه و شروع درمان، رویای خود را برای بچه دار شدن به واقعیت تبدیل کنند. این یک داستان با پایان خوش است که امروزه به لطف پیشرفت در درمان ناباروری، جای هیچ گونه نگرانی نیست.

اما سوال هایی که مطرح خواهد شد این است که، چه عواملی باعث بروز ناباروری در زوجین می شود؟ ارزیابی ناباروری و آزمایش های تشخیص ناباروری در مردان و زنان به چه صورت است ؟ روش های درمان نازایی به چه صورت است؟ یک متخصص نازایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ بهترین متخصص نازایی در تهران کیست؟

 

 

 

ناباروری

ناباروری به معنای عدم توانایی حاملگی بعد از یک سال یا بیشتر از رابطه جنسی منظم بدون محافظت و عدم توانایی در حفظ حاملگی، تعریف شده است.

با پیشرفت های پزشکی در درمان ناباروری، بسیاری از زوج ها می توانند بر مشکلات باروری خود غلبه کرده و داشتن یک یا چند کودک را تصور کنند. بسیاری از زوج ها به مبارزه برای تحقق تصور خود ادامه می دهند و موفق خواهند شد. طبق اعلام مؤسسه ملی بهداشت ، از هر هشت زوج در یک زوج احتمال ناباروری وجود دارد.

ناباروری می تواند باعث پریشانی عاطفی شود. اما اگر برای آن تلاش می کنید، دیگر نباید امید خود را از دست بدهید. گزینه های درمانی ناباروری بی خطرتر و مؤثرتر از همیشه وجود دارند.

 

چه عواملی باعث بروز ناباروری در زوجین می شود؟

باروری با افزایش سن کاهش می یابد. در حدود یک سوم زوجهایی که زن از 35 سال بزرگتر است ، دارای مشکلات باروری هستند. زوج هایی که شریک زندگی مرد در آن 40 سال یا بالاتر است، احتمالاً درباروری مشکل دارند. سایر عوامل نیز در زنان و مردان شامل سیگار کشیدن و استفاده بیش از حد از الکل، وجود برخی بیماری های ضمینه ای و … است.

معمولا اگر سابقه چرخه قاعدگی نامنظم ، سقط جنین ، بیماری التهابی لگن ، اندومتریوز ، سندرم تخمدان پلی کیستیک ، فیبرومهای رحمی یا سایر مشکلات زنان را دارید بهتر است قبل از بارداری به حتما پزشک مراجعه کنید.

ناباروری ممکن است به دلیل یک عامل منفرد در مردان یا زنان باشد. همچنین ممکن است به دلیل ترکیبی از عواملی باشد که هر دو شریک را درگیر می کند.

دکتر مهتاب مرجانی متخصص نازایی در تهران می گوید:

“اولین قدم برای رسیدن به نتیجه مطلوب، ارزیابی باروری است(از طریق آزمایشات تشخیصی). یک متخصص باروری می تواند با ایجاد یک برنامه درمانی شخصی مناسب برای شما به باروری شما کمک کند.”

در ادامه به معرفی بهترین متخصص نازایی در تهران، دکتر مهتاب مرجانی خواهیم پرداخت.

 

آزمایش باروری برای مردان

در حدود 30 درصد از زوجین مبتلا به ناباروری ، یک عامل مرد علت اصلی ناباروری است.

ناباروری در مردان غالباً ناشی از مشکلی در تولید اسپرم یا انتقال اسپرم است. دکتر مهتاب مرجانی می گوید:

“تجزیه و تحلیل مایع منی می تواند به شناسایی هرگونه مشکلی در سیستم تولید مثل مردان کمک کند.”

 

آزمایش باروری برای زنان

زنان برای بارداری به یک سیستم تولید مثل سالم و کارآمد نیاز دارند. ناباروری در زنان غالباً به دلیل مشکلاتی در تخمک گذاری است که اغلب به دلیل عدم تعادل هورمون ایجاد می شود. سایر مشکلات شامل لوله های فالوپی مسدود شده و مشکلات جسمی رحم است.

دکتر مهتاب مرجانی  می گوید: “پزشک شما ممکن است نیاز به انجام آزمایش های متعدد داشته باشد تا علت دقیق مشکل را مشخص کند.” این آزمایشات ممکن است شامل آزمایش خون، هورمونی، سونوگرافی لگن و هیستروسالپنگوگرام باشد ، که یک آزمایش اشعه X است که بررسی می کند لوله های فالوپ باز هستند یا خیر.

 

 فیلم سزارین توسط دکتر مهتاب مرجانی 

درمان ناباروری

 

گزینه های درمان ناباروری شامل داروهایی برای القاء تخمک گذاری، لقاح داخل رحمی (IUI) و لقاح آزمایشگاهی (IVF) است. گزینه های درمان شما بسته به علت مشکل متفاوت خواهد بود.

ای یو ای IUI

روشی است که اسپرم مستقیماً از طریق دهانه رحم یک خانم وارد شده و در نزدیکی قسمت بالای رحم قرار می گیرد. هدف، افزایش تعداد اسپرم هایی است که می توانند به تخمک برسند.

ای وی اف IVF

مؤثرترین روش درمانی باروری است که از فناوری تولید مثل کمکی (ART) استفاده می کند. با IVF، تخمک ها به روش سرپایی تحت بیهوشی از تخمدان های زن خارج می شوند و در یک آزمایشگاه توسط اسپرم بارور می شوند. تخمهای لقاح یافته یا جنین ها به مدت 5-6 روز در آزمایشگاه IVF رشد و توسعه می یابند و برای رسیدن به بارداری از طریق واژن مجدداً به رحم منتقل می شود. پزشک شما ممکن است براساس علت ناباروری ، تغییراتی در IVF ایجاد کند.

دکتر مرجانی می گوید: “بسته به عواملی مانند سن خانم، موفقیت می تواند متفاوت باشد.” “با پیر شدن یک زن ، میزان موفقیت کاهش می یابد.”

گاهی اوقات می تواند یک فرایند طولانی و چالشی شود. دریافت پشتیبانی بسیار مهم است. IVF گاهی اوقات شامل استفاده از تخم های اهدا کننده ، اسپرم اهدا کننده یا جنین های یخ زده قبلی است. یک حامل حاملگی یا جانشین نیز ممکن است درگیر شود.

 

دکتر مهتاب مرجانی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی با سابقه درخشان و کارنامه بسیار موفق در زمینه نازایی و رضایت بالای مراجعه کنندگان و دانش بالا در زمینه درمان ناباروری به روش های مختلف، آماده ارائه خدمات درمانی و تشحیصی به زوجین می باشد .

امتیاز ما
دکتر مرجانی

دکتر مهتاب مرجانی در سال ۱۳۶۷ با رتبه ۱۲ کنکور وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی درسال ۱۳۷۶ دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را شروع کرد و از سال ۱۳۸۰ به عنوان متخصص زنان، زایمان و نازایی مشغول به کار شد. دوره تکمیلی لاپاراسکوپی را در محضر دکتر عادل شروین فرا گرفت و دوره های هیستروسکوپی، کلپوسکوپی و کربوکسی تراپی را هم به طور تکمیلی گذراند.

دکتر مرجانی عضو کمیته علمی انجمن زنان و مامایی ایران، عضو انجمن سرطانهای زنان، انجمن طب مادر و جنین و انجمن جراحان درون بین ایران است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 9 =

تماس با پزشک